Problemy z wydobyciem Bitcoinów ustanawiają nowy rekord

Trudności z wydobyciem bloków Bitcoinów osiągnęły nowy rekord.
Trudności wydobywcze są obecnie dziewięć razy większe niż w czasie wszechobecnego Bitcoinu.
Kamień milowy pokazuje silne bycze sentymenty wśród górników.

Bitcoin BTC Hash Rate Mine
Trudności z wydobyciem Bitcoinów właśnie osiągnęły nowy kamień milowy, z trudnością 17,6. Rekord pokazuje, że górnicy pozostają byczy po obcięciu o połowę.

Jak oblicza się trudności górnicze Bitcoin’a?
Algorytm górniczy Bitcoin Era opiera się na dowodach pracy (PoW). Górnicy muszą odgadnąć losowo wygenerowany numer zwany „nonce“. Operacja ta spowoduje powstanie ciągu liczb lub haszyszu, który ma pewną liczbę zer.

Dłuższy ciąg zer oznacza, że trudniej jest odgadnąć nonce, innymi słowy, większą trudność. A większa trudność przyciąga więcej zasobów górniczych do zasilania sieci. Łańcuch blokowy Bitcoinów jest teraz mocniejszy niż kiedykolwiek.

Dla porównania, jeszcze w grudniu 2017 roku, kiedy Bitcoin był w cenie wszech czasów, trudność sieci wynosiła 1,9 biliona. To 9,25 raza mniej niż dziś.

Nie wszystkie dobre wieści dla górników

W Chinach prowadzone są jedne z największych kopalni Bitcoin na świecie. I jak ostatnio donosi BeInCrypto, Chiny cierpią z powodu jednej z najgorszych powodzi ostatnich dziesięcioleci.

Tama Trzy-Gorge, największa na świecie, od tygodni narażona jest na zalanie. Zalanie rzeki Jangcy mogłoby powstrzymać dziesiątki operacji wydobywczych Bitcoinów na tym obszarze.

Rzeczywiście, powodzie już wpłynęły na poziom haszyszu, który rzekomo spadł o 20% z powodu ulewnych deszczy.

To są te bycze znaki?
Tak, są. Większa trudność oznacza mniejszą rentowność dla górników Bitcoinu, więc koszty wydobycia BTC rosną. Jeśli powodzie spowodują tymczasowe wyłączenie niektórych operacji górniczych, to jeszcze bardziej spowolni to podaż świeżo wydobytych bitcoinsów.

Aby utrzymać rentowność, górnicy będą musieli inwestować w bardziej zaawansowany sprzęt. Na razie ten sprzętowy wyścig zbrojeń zabezpiecza sieć na bezprecedensowym poziomie.

Bardziej bezpieczna sieć będzie bardziej atrakcyjna dla tradycyjnych inwestorów i pieniędzy instytucjonalnych. Górnicy chcący inwestować w sprzęt komputerowy to wyraźny znak, że będą mogli sprzedawać swój bitcoin z zyskiem.

Zgodnie z wizją Satoshi Nakamoto, wyrażoną w oryginalnej białej księdze Bitcoin, cena powinna podążać za deficytem. Spodziewajcie się ciekawych czasów w ciągu najbliższych kilku miesięcy.