Nowe obawy JPMorgan dotyczące ceny Bitcoina nie zgadzają się z „ogromnym wsparciem“ na poziomie $52K

Wskaźniki on-chain są po prostu zbyt bycze, aby pozwolić na głębszy spadek cen, argumentują analitycy, z Bitcoin ustawiony na pozostanie aktywem o wartości biliona dolarów.

Bitcoin (BTC) jest świadkiem tsunami adopcji nowych użytkowników jako tło dla cen, które prawdopodobnie osiągną dno w okolicach $52,000, mówią analitycy.

W serii tweetów we wtorek, statystyk Willy Woo poprowadził wezwania do spokoju na temat ostatniego spadku cen Bitcoin Future i dalszego utrzymywania się $9,000 poniżej ostatnich maksimów wszech czasów.

$1-trillion cap stworzył nową „linię w piasku“

Powtarzając poprzednie twierdzenia, Woo argumentował, że wsparcie kupujących mocno ugruntowało Bitcoin jako aktywo o wartości biliona dolarów i że BTC/USD nie spadnie zatem znacznie poniżej równoważnej ceny spot, aby ją utrzymać – około $53,000.

„Ten rewizyt niższej ceny stworzył niewiarygodnie silną walidację cenową dla Bitcoina o $1T cap. 14% podaży ostatnio poruszało się powyżej $1T cap“ – napisał. „Jest to kluczowa linia w piasku odciśnięta w odkryciu cenowym BTC, obszar ogromnego wsparcia“.

Woo zwrócił również uwagę na ciągły transfer monet ze słabych rąk do silnych, wraz z gwałtownym wzrostem liczby nowych użytkowników wchodzących w tę przestrzeń.

Dla kolegi analityka Williama Clemente III, ten „kij hokejowy“ w kształcie nowej adopcji miał kluczowe znaczenie.

„To zdecydowanie najważniejszy post w tym wątku“ – odpowiedział Woo, który zauważył, że traderzy techniczni byli znacznie bardziej niedźwiedzio nastawieni do Bitcoina pomimo siły wskaźników on-chain.

JPMorgan znów niedźwiedzio nastawiony do BTC… ponownie

Nikolaos Panigirtzoglou z JPMorgan, w swojej najnowszej nocie, przekonywał, że ten spadek cen nie spowoduje, że kupujący wkroczą jak poprzednio.

Pozycje futures, dodał, nie zostaną odwrócone, a tym samym ogólne zainteresowanie instytucjonalnymi zakładami na Bitcoin będzie teraz zanikać.

„W ciągu ostatnich kilku dni rynki kontraktów terminowych na Bitcoin doświadczyły gwałtownego upłynnienia w podobny sposób, jak w połowie lutego ubiegłego roku, w połowie stycznia ubiegłego roku lub pod koniec listopada ubiegłego roku“ – Bloomberg cytuje notatkę jako stwierdzającą.

„Sygnały Momentum będą naturalnie zanikać stąd przez kilka miesięcy, biorąc pod uwagę ich wciąż podwyższony poziom“.

W momencie pisania tego tekstu, BTC/USD wciąż nie był zdecydowany co do swojej krótkoterminowej trajektorii, trzymając się 55 000 USD, gdy oznaki życia powróciły do niektórych altcoinów.

Jedną z kryptowalut, która nie osiąga już lepszych wyników, jest Dogecoin (DOGE), który spadł o 18% w środę po tym, jak „Dogecoin Day“ – próba podniesienia ceny do 4,20 USD – spełzła na niczym.

DOGE/USD wzrósł o 160% w ciągu tygodnia.