Aktywne adresy Bitcoin’a, wolumeny transakcyjne teraz na najwyższym poziomie.

Wolumen obrotu i aktywne adresy Bitcoin przekroczyły obecnie swoje poprzednie wszechobecne rekordy podczas ostatniego biegu krypto byka w 2017 roku, a dane te dały niektórym analitykom pewność, że rynek Bitcoin nie jest jeszcze skończony.

  • Dane z CryptoCompare pokazują, że wolumen handlu Bitcoinami na ośmiu głównych giełdach śledzonych na CoinDesk 20 przekroczył 11 miliardów dolarów, co jest nowym wszechobecnym hossem w stosunku do poprzedniego rekordu w 2017 roku na rynku krypto byka.
  • „Jest to przede wszystkim oznaka tego, o ile większa i dojrzała jest branża, a na tych giełdach płynie dużo więcej pieniędzy“ – powiedział CoinDesk Bendik Norheim Schei, szef działu badań w Arcane Research. „Wspaniale jest widzieć większe ilości, co sprawia, że rynek jest bardziej płynny i wydajny.“
  • Według Schei, wzrost wolumenu spowodowany poniedziałkową wyprzedażą przyszedł częściowo od nowicjuszy na rynek.
  • „Część tego wolumenu zdecydowanie pochodzi od nowych i niedoświadczonych inwestorów wchodzących na rynek po raz pierwszy i wpadających w panikę, gdy cena zaczyna spadać“, powiedział. „Te korekty są konieczne i zdrowe, nawet na hossę.“
  • W tym samym czasie liczba aktywnych adresów Bitcoinów pobiła również swój poprzedni rekord 8 stycznia, według danych Glassnode.
  • „W najwyższym punkcie w ubiegłym tygodniu, ponad 1,3 miliona adresów Bitcoinów było aktywnych w ciągu jednego dnia“, napisała firma analityczna w swoim tygodniowym raporcie rynkowym 11 stycznia. „Ten ciągły wzrost wskazuje na imponujący poziom przyjęcia i aktywności Bitcoinów i sugeruje, że liczba uczestników rynku w sieci może być wyższa niż kiedykolwiek wcześniej“.
  • Cena Bitcoin’a była notowana na poziomie 34.011,89 dolarów, według BPI CoinDesk’a, co oznacza spadek o 11,10% w ciągu ostatnich 24 godzin.
  • Niektórzy twierdzą, że ostatnia sprzedaż na rynku była spowodowana krótkoterminowym zyskiem inwestorów instytucjonalnych, po tym jak ceny wzrosły za wysoko w ostatnim tygodniu.
  • Wiele osób twierdzi, że BitcoinDesk’s bull run od 2020 roku był w dużej mierze prowadzony przez tradycyjne instytucje w Ameryce Północnej, o czym świadczy znaczący wzrost na rynku kontraktów terminowych Bitcoin’s na CME, który służy głównie inwestorom instytucjonalnym.